KONST / Litografier / Färglitografi 15837035
nr 1583 7035
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Signerad, numrerad 182/199. Färglitografi, bildmått: 48x46 cm, yttermått inklusive ram: 64x60 cm
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 december 2023
kl 18:35:19
4/12 18:23:34
Bengt Böckman
Läs mer om Bengt Böckman